Baseny ogrodowe

Jaki basen ogrodowy wybrać

Basen prostokątny 975 x 488 x 132 cm 21w1 INTEX 26378

Kiedy nadchodzą upały to wszyscy marzymy o własnym basenie za domem. Niektórzy powiedzą im większy tym lepszy, będzie się czym pochwalić przed sąsiadami. Poza tym ogromne kąpielisko i w dodatku prywatne to fantastyczny sposób na spędzenie letniego popołudnia. Zanim jednak całkowicie odpłyniemy w marzenia, przyjrzyjmy się faktom. Wybór basenów ogrodowych jest dość imponujący. Zbiorniki dmuchane, rozporowe, stelażowe, ale jak wybrać dobry basen? Z naszego poradnika dowiesz się jakie są różnice w basenach naziemnych i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Czy warto posiadać własny basen ogrodowy?

Każdy z nas ma już dość zatłoczonych kąpielisk, obostrzeń, pandemii, wysokich cen paliw, drogiego jedzenia i zanieczyszczonych jezior. Dlatego coraz częściej wybieramy własne baseny i spędzanie czasu w swoim ogrodzie. Najmniejsze baseny to baseniki dmuchane dla dzieci, nieco większe to baseny rozporowe, w których można nawet trochę popływać oraz te największe na stelażu, idealne do spędzania letniego popołudnia w gronie przyjaciół. Zastanawiasz się jaki rozmiar wybrać? Zasada jest prosta, większy basen = większa frajda, dlatego warto wybrać największy model, na jaki pozwala nam wolne miejsce w ogródku lub finanse.

Basen za domem

Baseny dmuchane

To najprostsze i najtańsze baseny ogrodowe. Ze względu na jednowarstwowe PVC są niestety najbardziej podatne na uszkodzenia. Uszkodzenie w postaci dziurki naprawisz łatką z klejem. Taki basen dmuchany można rozstawić w ogrodzie, na tarasie, wszędzie tam, gdzie jest odpowiednio nasłonecznione miejsce. Rozłożenie dmuchanego basenu zajmuje tylko kilka minut, ponieważ wystarczy go napompować. Baseny dmuchane nie mają żadnych stałych elementów tylko powietrzne komory. Nie można do nich podłączyć pompy, więc wodę trzeba wymieniać co kilka dni. Zdecydowanie sprawdzają się w domu, gdzie są małe dzieci, albo osoby mające strach przed głęboką wodą. Dmuchane baseny często charakteryzują się bogatym wzornictwem, na ich ściankach maluchy mogą zobaczyć np. zwierzęta lądowe lub morskie. W naszej ofercie znalazły się nie tylko baseny dmuchane, ale również wodne place zabaw. Te zbiorniki mogą występować w różnych kształtach i posiadają dodatkowe atrakcje w postaci fontanny albo dmuchanej zjeżdżalni.

Baseny rozporowe

Baseny rozporowe Easy Set i Fast Set charakteryzują się bardziej wytrzymałą konstrukcją. Wykonane z trójwarstwowego tworzywa PVC z siatką są odporne na rozerwania i przebicia. Charakteryzują się szybkim rozstawianiem i dmuchanym kołnierzem na górze basenu. Dostępne w wielu rozmiarach, ale tylko w okrągłym kształcie. Warto pamiętać, że podany wymiar np. 366 cm odnosi się do średnicy mierzonej w najszerszej części zbiornika, a nie na wysokości kołnierza. Baseny rozporowe swojego kształtu nabierają podczas wypełniania ich wodą. To typ basenu dobry dla rodzin z dziećmi, ponieważ maluchy nie są narażone na kontakt z metalowymi elementami stelaża. Możesz kupić sam basen lub z wyposażeniem. Baseny rozporowe marki Intex lub Bestaway są przygotowane do podłączenia pompy filtrującej.

Baseny stelażowe Intex i Bestway

Baseny ze stelażem to najmocniejsze zbiorniki kąpielowe – naziemne. Różnorodność kształtów i rozmiarów sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Możesz zakupić basen okrągły, prostokątny lub owalny. Podczas montażu będziesz łączyć pionowe oraz poziome rurki, tworząc z nich nierdzewny stelaż dla niecki. Materiał zbiornika to trójwarstowe PVC z wtopioną w środek siatką. Ze względu na brak elementów pompowanych, w tych basenach najrzadziej występują uszkodzenia. A której firmy basen ogrodowy wybrać? Intex czy Bestway?  W praktyce to już jest mało znaczące. Baseny tych firm są wykonane z tego samego tworzywa. Różną się przekrojem stelaża, kolorem albo wyposażeniem. Wybierając basen zastanów się nad tym co naprawdę jest Ci potrzebne. Jak duże kąpielisko, jaki kolor basenu i z jaką pompą. Gdy jeden z producentów aktualnie nie ma w sprzedaży konkretnego modelu, warto sprawdzić, czy przypadkiem drugi producent nie oferuje podobnego. W naszym sklepie zakupisz tylko baseny i akcesoria tych dwóch największych firm na świecie. Nie polecamy wybierania basenów marki “wynalazek” ponieważ nie wiemy co do nich można podłączyć i dopasować. Tylko producenci o ugruntowanej pozycji wykorzystują wytrzymałe materiały, ponieważ posiadają odpowiednie fundusze na ich testowanie. Pozorna oszczędność na nic się zda, jeśli tani basen rozpadnie się nam przed upływem jednego sezonu. Baseny stelażowe Bestway lub Intex to gwarancja użytkowania przez długie lata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *